DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony podmiotowej http://bip.walbrzych.policja.gov.pl/

Data publikacji strony internetowej: 2009.02.25

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021.10.21

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- pliki PDF, DOC i tym podobne - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie,
- nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.

Administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz tworzone w sposób zgodny z zasadami dostępności. Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Strona posiada mapę serwisu, wersję kontrastową, możliwość zmiany rozmiaru tekstu, widoczny fokus, wyróżnienie odnośników.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-25

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny, korzystając z dostępnego narzędzia do oceny strony: Tingtun Page Checker http://checkers.eiii.eu/, z którego wynika, że strona internetowa http://walbrzych.policja.gov.pl/dba  spełnia wymagania w 88,73%, a strona BIP http://bip.walbrzych.policja.gov.pl/152 w 97,98%.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:


W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

 

Osobami odpowiedzialnymi są: asp. szt Agnieszka Głowacka-Kijek, kom. Marcin Świeży

adres poczty elektronicznej oficer.prasowy@walbrzych.wr.policja.gov.pl.

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 87 514 86.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Kontakt możliwy w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-14.30.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw-obywatelskich.

_______________________________________________________________________________________________________
 

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
ul. Mazowiecka 2, 58-300 Wałbrzych

Dostępność architektoniczna:

Siedziba Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu mieści się w budynku wolnostojącym. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku. Brak jest wydzielonych miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu wejścia do KMP w Wałbrzychu.

Do wejścia głównego prowadzą schody. Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone, posiadają poręcze po prawej stronie. Dla osób ze szczególnymi potrzebami po lewej stronie budynku znajduje się podjazd. Na końcu podjazdu, na drzwiach budynku po prawej stronie znajduje się dzwonek przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami, sygnał dzwonka słyszalny jest w pomieszczeniu oficera dyżurnego. Wejście do KMP w Wałbrzychu oznaczone jest tabliczką. Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie, otwierają się na zewnątrz. Za drzwiami wejściowymi znajduje się poczekalnia. W pomieszczeniu tym znajdują się schody z dwoma stopniami prowadzące do holu głównego. Brak platformy lub windy.

Na wprost wejścia głównego znajdują się szkolne drzwi otwierane domofonem przez pracownika recepcji lub dyżurnego jednostki. Drzwi mają szerokość 90 cm i próg wysokości 2 cm. Jest możliwość poszerzenia wejścia o 40 cm po otwarciu bocznego skrzydła drzwi. Skrzydło otwierane jest ręcznie.  W poczekalni po lewej stronie drzwi na wysokości 1,3 metra znajduje się domofon. Po prawej stronie na ścianie poczekalni, na wysokości 1,3 metra znajduje się telefon służący do połączenia z wewnętrzną linia tut. komendy.
W holu głównym na wprost od wejścia znajduje się punkt informacyjny.  Personel punku informacyjnego nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Z punktu informacyjnego można korzystać w pozycji stojącej jak i siedzącej. Komunikacja jest bezpośrednia. Oświetlenie holu głównego nie powoduje olśnienia oraz zbyt kontrastowych cieni. Zastosowano kontrastowe barwy pomiędzy ścianami a podłogą.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z punktu informacyjnego lub poczekalni i poruszają się po terenie KMP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KMP (osoby wprowadzającej). Budynek składa się z dwóch pięter na które prowadzą schody. Pod schodami przy punkcie informacyjnym znajduje się schodołaz pozwalający osobom niepełnosprawnym poruszać się po schodach w budynku. W budynku nie ma windy. Interesanci mogą być obsłużeni w przy punkcie informacyjnym. Na parterze budynku znajduje się wydzielone pomieszczenie dla petentów, których stan zdrowia, wiek lub inne szczególne potrzeby uniemożliwiają udział w czynnościach w pokojach znajdujących się na piętrach komendy.

Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Przed budynkiem, brak miejsc parkingowych dla interesantów oraz brak miejsca parkingowego wydzielonego dla osób niepełnosprawnych.

 

Dostępność cyfrowa:
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Kontakt z jednostką możliwy jest całodobowo przez Oficera Dyżurnego tel. 47 87 512 34. Od poniedziałku do piątku w godz. od 07:30 do 15:50 pod numerem tel. 47 87 512 15. Można też skontaktować się z pomocą faxu na numer: 47 87 518 02, lub meilowo na adres dyzurny@walbrzych.wr.policja.gov.pl.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna:
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online. Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca. Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony https://euslugi.policja.pl/

Osobą, z którą należy się kontaktować w przypadku potrzeby doprecyzowania informacji na temat dostępności architektonicznej jest asp.szt. Agnieszka Głowacka-Kijek, telefon służbowy 47 875 14 86, e-mail: agnieszka.glowacka-kijek@walbrzych.wr.policja.gov.pl

_______________________________________________________________________________________________________

 

Komisariat Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju
ul. Łączyńskiego 34,
58-310 Szczawno-Zdrój

Dostępność architektoniczna:
Siedziba Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie - Zdroju, w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się przy ul. Łączyńskiego 34, 58-310 Szczawno - Zdrój. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku. Przed budynkiem znajduje sie jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Do wejścia głównego prowadzą drzwi automatyczne, a chodnik przed wejściem jest przystosowany do wjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Po wejściu do budynku na holu głównym po lewej stronie znajduje Stanowisko Kierowania KPI, gdzie można nawiązać kontakt z dyżurnym jednostki.

W holu głównym na wprost od wejścia znajduje się recepcja. Personel recepcji nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z punktu informacyjnego i poruszają się po terenie KP I w obecności funkcjonariusza Policji. Budynek składa się z dwóch pięter na które prowadzą schody. W budynku znajduje się również winda umożliwiająca wjazd na piętro. Interesanci mogą być obsłużeni przy punkcie informacyjnym.

Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toaleta znajdująca się na holu głównym na parterze jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Przed budynkiem znajduje się parking dla interesantów, brak miejsca parkingowego wydzielonego dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Dostępność cyfrowa:
Komisariat nie posiada indywidualnej strony internetowej wszelkie informacje z nim związane znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu http://walbrzych.policja.gov.pl. Pocztę elektroniczną do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu można kierować na adres: dyzurny.kp1@walbrzych.wr.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 87 577 00, fax: 47 87 577 01.

Dostępność informacyjni-komunikacyjna:
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Brak jest możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Osobą, z którą należy się kontaktować w przypadku potrzeby doprecyzowania informacji na temat dostępności architektonicznej jest mł.asp. Marcin Tumowski , telefon służbowy 47 875 77 34, e-mail: marcin.tumowski@walbrzych.wr.policja.gov.pl

Punkt Przyjęć Interesantów w Starych Bogaczowicach
ul. Główna 132, 58-312 Stare Bogaczowice

Punkt Przyjęć Interesantów w Starych Bogaczowicach mieści się w budynku Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach. Do PPI prowadzi osobne wejście, na drzwiach wejściowych widnieje informacja o dniach i godzinach otwarcia punktu, a także wykaz i numer telefonu do dzielnicowego. Przy budynku zlokalizowany jest parking gdzie jest wyznaczone miejsce dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do drzwi wejściowych do PPI prowadzą schody (5 stopni). Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone, posiadają poręcz po prawej stronie. W budynku nie ma windy. W PPI brak jest toalety przystosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Punkt Przyjęć Interesantów w Szczawnie-Zdroju
ul. Sienkiewicza 11, 58-310 Szczawno-Zdrój

Punkt Przyjęć Interesantów w Szczawnie - Zdroju mieści się w budynku wielorodzinnym w Szczawnie - Zdroju. Jest to budynek wolnostojący. Do PPI prowadzi osobne wejście, na drzwiach wejściowych widnieje informacja o dniach i godzinach otwarcia punktu, a także wykaz i numery telefonów do dzielnicowych. Przy budynku zlokalizowane są miejsca parkingowe jednak w bezpośrednim sąsiedztwie budynku brak jest miejsc postojowych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do drzwi wejściowych do PPI prowadzi 1 stopień. Brak kontrastowego oznaczenia stopnia. W PPI brak jest toalety przystosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

_______________________________________________________________________________________________________

 

Komisariat Policji II w Wałbrzychu 
ul. Psie Pole 7, 58-301 Wałbrzych

Dostępność architektoniczna:
Siedziba Komisariat Policji II w Wałbrzychu mieści się w budynku wolnostojącym. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku. Brak jest wydzielonych miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu wejścia.
Do wejścia głównego prowadzą schody. Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone, posiadają poręcze po dwóch stronach. Dla osób ze szczególnymi potrzebami po prawej stronie schodów patrząc w kierunku wejścia znajduje się winda, prowadząca do holu głównego Komisariatu. Wyjście z windy umiejscowione jest przy recepcji. Wejście do Komisariatu oznaczone jest tabliczką. Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie, otwierają się na zewnątrz. Za drzwiami wejściowymi znajduje się korytarz. W pomieszczeniu tym znajdują się schody do holu głównego. Przy schodach z obu stron są barierki, poręcze. Po lewej stronie umiejscowione jest okienko dla petentów.

Na wprost wejścia głównego znajdują się oszklone drzwi otwierane domofonem przez pracownika recepcji lub dyżurnego jednostki. Drzwi mają szerokość 90 cm . Jest możliwość poszerzenia wejścia o drugie takie samo skrzydło, które otwierane jest ręcznie. Za drzwiami wejściowymi na teren Komisariatu umiejscowiony jest hol z poczekalnią. W holu znajdują się pomieszczenia przystosowane do wykonywania czynności z interesantami, mającymi problem z poruszaniem się po schodach. W holu głównym na prawo od wejścia znajduje się punkt informacyjny. Personel punku informacyjnego nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Z punktu informacyjnego można korzystać w pozycji stojącej jak i siedzącej. Komunikacja jest bezpośrednia. Oświetlenie holu głównego nie powoduje olśnienia oraz zbyt kontrastowych cieni. Zastosowano kontrastowe barwy pomiędzy ścianami a podłogą.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z punktu informacyjnego lub poczekalni i poruszają się po terenie Komisariatu w obecności funkcjonariusza Policji. Budynek składa się z trzech pięter na które prowadzą schody.
Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toaleta znajdująca się w głównym holu Komisariatu przy poczekalni przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się parking miejski. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Dostępność cyfrowa:
Komisariat nie posiada indywidualnej strony internetowej, wszelkie informacje z nim związane znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu http://walbrzych.policja.gov.pl. Pocztę elektroniczną do Komisariatu Policji II w Wałbrzychu można kierować na adres: dyzurny.kp2@walbrzych.wr.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 87 579 00, fax: 47 87 577 02.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna:
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. W chwili obecnej nie istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Osobą, z którą należy się kontaktować w przypadku potrzeby doprecyzowania informacji na temat dostępności architektonicznej jest kom. Łukasz Różycki, telefon służbowy 47 875 79 21, e-mail: lukasz.rozycki@walbrzych.wr.policja.gov.pl

_______________________________________________________________________________________________________



Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach
ul. Główna 32a, 58-370 Boguszów-Gorce

Dostępność architektoniczna:
Siedziba Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach mieści się w budynku wolnostojącym. Siedziba oznaczona jest tablic informacyjną na gmachu budynku. Brak jest wydzielonych miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu wejścia do KP w Boguszowie-Gorcach. Do wejścia głównego prowadzą schody (4 stopnie). Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone, posiadają poręcze po prawej i lewej stronie. Brak jest podjazdu lub windy dla osób ze szczególnymi potrzebami. Drzwi do Komisariatu otwierane są za pomocą klamki do wnętrza budynku gdzie znajduje się poczekalnia. Drzwi mają szerokość 90 cm. Po prawej stronie patrząc od wejścia do poczekalni zlokalizowane jest okno z uchylną szybką oddzielające od pomieszczenia stanowiska kierowania. Z poczekalni można korzystać w pozycji stojącej jak i siedzącej. Do dyspozycji jest jedno krzesło z oparciem. Oświetlenie w poczekalni nie powoduje olśnienia oraz zbyt kontrastowych cieni. Zastosowano kontrastowe barwy pomiędzy ścianami a podłogą. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z poczekalni i poruszają się po terenie Komisariatu w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika cywilnego (osoby wprowadzającej). Poczekalnie z korytarzem budynku dzielą drzwi otwierane na zasadzie elektromagnesu, który uruchamiany jest przez dyżurnego jednostki. Drzwi mają szerokość 95 cm i otwierają się do wnętrza poczekalni.

Budynek Komisariatu składa się z dwóch pięter na, które prowadzą schody. W wnętrzu brak jest podjazdów lub windy umożliwiających osobom ze szczególnymi potrzebami przemieszczenie się na poszczególne piętra. Interesanci mogą być obsłużeni w poczekalni lub holu korytarzowym budynku. W budynku Komisariatu brak jest wydzielonego pomieszczenia dla petentów, których stan zdrowia, wiek lub inne szczególne potrzeby uniemożliwiają udział w czynnościach w pokojach znajdujących się na piętrach budynku. Toalety dla interesantów znajdują się na parterze oraz półpiętrze pomiędzy pierwszą a drugą kondygnacją budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Dostępność cyfrowa:
Komisariat nie posiada indywidualnej strony internetowej, wszelkie informacje z nim związane znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu http://walbrzych.policja.gov.pl. Pocztę elektroniczną do Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach można kierować na adres: dyzurny.kp-boguszow-gorce@walbrzych.wr.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 87 571 20 , fax: 47 87 571 23.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna:
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. W Komisariacie Policji w Boguszowie-Gorcach brak jest możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Osobą, z którą należy się kontaktować w przypadku potrzeby doprecyzowania informacji na temat dostępności architektonicznej jest podkom. Arkadiusz Rusiecki, telefon służbowy 47 875 71 24, e-mail: arkadiusz.rusiecki@walbrzych.wr.policja.gov.pl

Posterunek Policji w Mieroszowie
Plac Niepodległości 2 58-350 Mieroszów

Posterunek Policji w Mieroszowie mieści się na parterze budynku wielorodzinnego w Mieroszowie przy pl. Niepodległości 2. Budynek usytuowany jest w zabudowie szeregowej i posiada 3 kondygnacje. Na frontowej ścianie budynku umieszczona jest tabliczka urzędowa z nazwą komórki organizacyjnej. Wejście do posterunku znajduje się w na parterze holu budynku holu budynku, po lewej stronie. Wejście do budynku poprzedzają dwustopniowe schody. Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone lataniami miejskimi. W bliskiej lokalizacji są parkingi miejskie na których wyznaczone są miejsca postojowe dla osób ze szczególnymi potrzebami. Brak jest podjazdu do osób ze szczególnymi potrzebami. Na ścianie po lewej stronie patrząc na wprost drzwi wejściowych do posterunku, umieszczona jest tabliczka informująca o funkcjonowaniu posterunku a także informacja z wykazem dzielnicowych poszczególnych rejonów. W budynku jak i posterunku brak jest toalety dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do Posterunku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W pomieszczeniach Posterunku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W Posterunku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Brak jest możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Punkt Przyjęć Interesantów w Czarnym Borze
ul. Kamiennogórska 22 58-379 Czarny Bór

Punkt Przyjęć Interesantów mieści się w budynku wolnostojącym i zlokalizowany jest na 1 piętrze. W budynku po za PPI funkcjonują także GOPS w Czarnym Borze, przychodnia oraz apteka. Na drzwiach wejściowych do budynku widnieje informacja o dniach i godzinach otwarcia punktu a także wykaz i numery telefonów do dzielnicowych poszczególnych rejonów. Przy budynku zlokalizowany jest parking jednakże brak jest wyznaczonego miejsca dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do wejścia głównego do budynku prowadzą schody (9 stopni). Brak kontrastowego oznaczenia pierwszego i ostatniego stopnia względem powierzchni schodów. Schody są oświetlone, posiadają poręcze po prawej i lewej stronie. Przy budynku zbudowany jest podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami. Po wejściu do budynku na I piętro (gdzie zlokalizowany jest PPI) prowadzą schody (19 stopni). Przy schodach zainstalowana jest poręcz. W budynku nie ma windy. W budynku brak jest toalety przystosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

_______________________________________________________________________________________________________

 

Komisariat Policji w Głuszycy
ul. Grunwaldzka 85, 58-340 Głuszyca

Dostępność architektoniczna:
Siedziba Komisariatu Policji w Głuszycy mieści się w budynku wolnostojącym. Budynek jest oznaczony tablicą informacyjną. Brak jest wydzielonych miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu Komisariatu Policji w Głuszycy. Wejście do KP Głuszyca oznaczone jest tabliczką umieszczoną nad drzwiami (oświetlona). Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie. Są otwierane do wewnątrz budynku. Drzwi mają szerokość 90 cm i próg wysokości 2 cm. Jest możliwość poszerzenia wejścia o 40 cm po otwarciu bocznego skrzydła drzwi. Skrzydło otwierane jest ręcznie. Brak kontrastowego oznaczenia stopnia względem powierzchni podłoża. Za drzwiami wejściowymi znajduje się korytarz o wymiarach 160 cm x 270 cm. Pomieszczenie nie jest przystosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych. Po wejściu do w/w korytarza w odległości 110 cm na prawej ścianie znajduje się okno o wymiarach 120 cm x 130 cm - Stanowisko Kierowania. Z punktu informacyjnego można korzystać wyłącznie w pozycji stojącej.

Funkcjonariusze KP Głuszyca przyjmujący zgłoszenia nie posiadają przeszkolenia w zakresie języka migowego. W odległości 2,5 m od drzwi wejściowych znajdują się drzwi oszklone otwierane domofonem przez dyżurnego jednostki. Skrzydło otwierane jest ręcznie. Drzwi mają szerokość 100 cm, brak możliwości otwarcia drugiego skrzydła. Za drzwiami znajduje się poczekalnia o wymiarach 250 cm x 270cm. W poczekalni znajdują się miejsca stojące i siedzące. Pomieszczenie nie jest przystosowane do poruszania, przemieszczani się osób niepełnosprawnych.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. W przypadku, gdy osoba ze szczególnymi potrzebami , ma możliwość wejścia na piętro budynku, odbierana jest z punktu informacyjnego lub poczekalni i porusza się po terenie KP w Głuszycy w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KP Głuszyca (osoby wprowadzającej). Brak platformy lub windy. Budynek składa się z dwóch pięter na które prowadzą schody. W budynku nie ma windy. Osoby niepełnosprawne nie mają możliwości poruszania się budynku. Schody prowadzące na piętra są strome i wąskie, jedynie wyposażone w poręcze. Interesanci nie mogą być obsłużeni w poczekalni oraz na parterze budynku, z uwagi na brak pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku (szatnia, kotłowania). Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Przed budynkiem, brak miejsc parkingowych dla interesantów oraz brak miejsca parkingowego wydzielonego dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność cyfrowa:
Komisariat nie posiada indywidualnej strony internetowej, wszelkie informacje z nim związane znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu http://walbrzych.policja.gov.pl. Pocztę elektroniczną do Komisariatu Policji w Głuszycy można kierować na adres: dyzurny.kp-gluszyca@walbrzych.wr.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 87 575 00, fax: 47 87 575 23.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna:
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Budynek Komisariatu Policji w Głuszycy nie jest przystosowany do przyjmowania osób ze szczególnymi potrzebami. W Komisariacie Policji w Głuszycy brak jest możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Osobą, z którą należy się kontaktować w przypadku potrzeby doprecyzowania informacji na temat dostępności architektonicznej jest asp.szt. Tamsz Plata, telefon służbowy 47 875 75 05, e-mail: tomasz.plata@walbrzych.wr.policja.gov.pl

Punkt Przyjęć Interesantów w Walimiu
ul. Kościuszki 2, 58-320 Walim

Punkt Przyjęć Interesantów w Walimiu mieści się w budynku Centrum Kultury. Pomieszczenie znajduje się na parterze budynku, podłoga prowadząca do budynku oraz pomieszczenia jest płaska, nie ma schodów czy też wysokich progów, do pomieszczenia prowadzi szeroki korytarz, a drzwi wejściowe do budynku i pomieszczenia są wystarczająco szerokie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Parking znajdujący się w pobliżu PPI nie ma oznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Punkt Przyjęć Interesantów w Jedlinie–Zdroju
ul. Piastowska 13, 58-330 Jedlina-Zdrój

Punkt Przyjęć Interesantów w Jedlinie Zdrój mieści się w budynku Centrum Kultury. Punkt znajduje się na drugim piętrze budynku. Do wejścia głównego budynku prowadzą schody oraz podjazd przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przy schodach prowadzących na kolejne piętra zainstalowana jest poręcz. W budynku nie ma żadnej windy umożliwiającej poruszanie się osób ze szczególnymi potrzebami pomiędzy piętrami. Główną barierą uniemożliwiającą dostęp osób ze szczególnymi potrzebami do PPI są schody pomiędzy piętrami. Parking znajdujący się w pobliżu budynku nie ma oznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji : 25.09.2020
Data modyfikacji : 03.01.2025
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Głowacka-Kijek Zespół Komunikacji Społecznej
Osoba modyfikująca informację:
Agnieszka Głowacka-Kijek
do góry